Watch movie | Ghost Whisperer | School Days

37

Torrent: Debian 3 .1 DVD 1 [ALIEN]

Dodał: adminDodano: 29 Listopad 2016 1111 10:11Stan torrenta: ONLINE

Opis:
Projekt Debian to grupa osób, które wspólnie zdecydowały się stworzyć wolny system operacyjny. Stworzony przez nas system nazywa się Debian GNU/Linux, albo krótko: Debian.

System operacyjny to zestaw podstawowych programów i narzędzi, które umożliwiają komputerowi działanie. Rdzeniem systemu operacyjnego jest jądro. Jest to najbardziej podstawowy program w komputerze, który zarządza systemem i pozwala uruchamiać inne programy.

Systemy Debian używają obecnie jądra Linux. Jest to oprogramowanie, które zaczął tworzyć Linus Torvalds, a którym obecnie zajmują się tysiące programistów z całego świata.

Trwają jednak prace mające na celu udostępnienie Debiana innym jądrom, przede wszystkim Hurd. Hurd to zestaw serwerów, które działają wokół mikrojądra (takiego jak Mach) udostępniając różne usługi. Hurd jest oprogramowaniem wolnym, tworzonym przez projekt GNU.

Duża część podstawowych programów narzędziowych tworzących system operacyjny pochodzi z projektu GNU; stąd nazwy: GNU/Linux oraz GNU/Hurd. Te narzędzia są także darmowe.

Oczywiście ludzie potrzebują aplikacji: programów umożliwiających im pracę, od edycji dokumentów, poprzez prowadzenie interesów i granie, aż po pisanie innych programów. Debian zawiera ponad 15490 pakietów (skompilowanych programów zapakowanych do ładnego i łatwego w instalacji formatu) — wszystko to za darmo.

Ten układ przypomina nieco wieżę. Podstawą jest jądro. Na nim pracują podstawowe narzędzia. Wyżej są programy uruchamiane na komputerze. Na samym szczycie jest Debian — dokładnie organizujący i dopasowujący wszystko tak, aby wspólnie działało.

DVD 1 - dla większosci spokojnie wystarczy....dvd 2 tez czasami sie przydaje. lepiej miec.

Dodał: azjatycki
20.10.2016 07:23
Seed'ów: 271
Leecher'ów: 1579
Dostęp do plików i niektórych części serwisu jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników!
Zarejestruj się w minutę TUTAJ. Całkowicie za darmo i szybko! Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!

Podobne torrenty

  • Torrent: Debian 3 .1 DVD 2 [ALIEN]debian 3 .1 DVD 2 [ALIEN] Projekt Debian to grupa osób, które wspólnie zdecydowały się stworzyć wolny system operacyjny. Stworzony przez nas system nazywa się Debian GNU/Linux, albo krótko:
  • Torrent: DEBIAN 5 64AMD BITCZYM jest Debian? Projekt Debian to grupa osób, które wspólnie zdecydowały się stworzyć wolny system operacyjny. Stworzony przez nas system nazywa się Debian GNU/Linux, lub krócej: Debian.
  • Torrent: Linux Debian 5 0 4 [DVD1] [source]CZYM jest Debian? Projekt Debian to grupa osób, które wspólnie zdecydowały się stworzyć wolny system operacyjny. Stworzony przez nas system nazywa się Debian GNU/Linux, lub krócej: Debian.
  • Torrent: Linux Debian 5 0 4 [DVD2] [source]CZYM jest Debian? Projekt Debian to grupa osób, które wspólnie zdecydowały się stworzyć wolny system operacyjny. Stworzony przez nas system nazywa się Debian GNU/Linux, lub krócej: Debian.
  • Torrent: Linux Debian 5 0 4 [DVD3] [source]CZYM jest Debian? Projekt Debian to grupa osób, które wspólnie zdecydowały się stworzyć wolny system operacyjny. Stworzony przez nas system nazywa się Debian GNU/Linux, lub krócej: Debian.
Back » » » Torrent: Debian 3 .1 DVD 1 [ALIEN]