Creepshow 2. (1987).(HDRip.Ac3).(Esp).By Malaguita.avi | Забыли? | Jan Lamb

0

Torrent: SchoolRumble2nd 26 Your-Mom B4B615CA mkv

Published: adminDodano: 02 Grudzień 2016 1112 19:11Stan: ONLINE

Tenma Tsukamoto - z pozoru normalna uczennica drugiej klasy liceum. Z pozoru - ponieważ gdyby się bliżej przyjrzeć, jest słodką idiotką o intelekcie nie dorastającym do pięt przeciętnemu kamieniowi. Jednakże w przeciwieństwie do tych nieożywionych obiektów, dziewczyna potrafi kochać. No i trafia ją strzała Amora - obiektem westchnień zostaje niejaki Ooji Karasuma - ciemnowłosy, tajemniczy, milczący oraz trochę dziwny kolega z klasy. Tutaj powstaje pierwszy problem - chłopak nie zwraca na nią uwagi, zatem czekanie na jego inicjatywę w grę nie wchodzi. Oto problem numer dwa - Tenma jest nieśmiałym dziewczątkiem i na sam widok ukochanego ucieka, gdzie pieprz rośnie, płonąc rumieńcem. Wniosek jest jeden - wyznać swych uczuć, albo chociaż dać mu to i owo do zrozumienia, także nie może. Na szczęście (a może nieszczęście) Tenma w sprawach miłosnych potrafi błysnąć intelektem i będzie walczyć do końca. Ucieka się do podstępu - postanawia wysłać mu list miłosny za pomocą łuku i strzał. Niestety tutaj pojawia się problem numer trzy - dziewczę jest ciamajdą... Reszty domyślcie się sami.

Kenji Harima - kolega z klasy Tenmy, notabene zakochany w niej. Wysoki, czarnowłosy, brązowoskóry. Niemal nigdy nie rozstaje się z ciemnymi okularami. Do tego był chuliganem. Jednym słowem - typowy macho. No, może nie do końca typowy, albowiem ma problemy w sprawach sercowych porównywalne z problemami oferm pokroju Keiichiego z Oh! My Goddess! Jest tak nieśmiały, że nie potrafi przejść mu przez gardło „kocham cię”. Jednakże i on nie poddaje się łatwo - w imię miłości gotów jest do wielkich czynów, wyrzeczeń i tytanicznych walk ze słabościami. Jego dewiza to „nie łam się, przełam się”. W teorii, ponieważ w praktyce druga część motta ulega zmianie w „połam się”... Być może miłość przenosi góry, ale mając pecha Harimy można na bank być pewnym, że w wyniku nieszczęśliwych zbiegów okoliczności góry zostaną przeniesione w najgorsze możliwe miejsce. Dlatego też Tenma absolutnie nic nie wie o jego uczuciach - i najprawdopodobniej nigdy się nie dowie...

School Rumble to z pozoru kolejna szkolna komedia romantyczna. Z pozoru, ponieważ było to jedno z najzabawniejszych anime, jakie widziałem. Seria ma więcej gagów niż jeż kolców, co więcej - w większości przypadków są to gagi udane, pomysłowe i (co najważniejsze) wiele z nich jest nieprzewidywalnych. Fakt, momentami ocierają się o granice absurdu typu „bohaterowi spada na głowę cegła w drewnianym kościele”, ale dodaje to jedynie serii niepowtarzalnego uroku, zwłaszcza że sam sposób upadku wyżej wspomnianej cegły doprowadza widza do łez (i konia z rzędem temu kto ten sposób odgadnie). Pełno także komizmu sytuacyjnego i opartego na charakterach, co w komedii romantycznej nie powinno dziwić. Do tego twórcy parodiują co poniektóre niemal obowiązkowe wątki (chociażby nieśmiertelne szkolne zawody sportowe) - wychodzi im to nad wyraz dobrze.

Fabuła do zbyt odkrywczych nie należy - skoncentrowana jest na perypetiach licznych bohaterów i ich problemach szkolnych, towarzyskich, miłosnych... No właśnie, miłosnych, a ze szkolnymi miłostkami łączą się z reguły trójkąty romantyczne. Z tym, że w School Rumble przypominają one wielokąty, potrafiące przyprawić nawet wytrawnego matematyka o ból głowy. Na szczęście nie dorównują one tym z brazylijskich telenowel - i dobrze, bo w postaci podanej przez autorów są całkiem strawne i co więcej - stanowią punkt wyjścia dla mnóstwa gagów.

Bardzo mocną stroną serii są bohaterowie, a zwłaszcza macho Harima Kenji. To jedna z najoryginalniejszych postaci, na jakie trafiłem w komediach, zarówno pod względem designu, jak i charakteru. Powszechnie wiadomo, że macho nie powinien mieć problemów z kobietami. Tu jednak twórcy płatają widzowi małego psikusa i obdarzają go nieśmiałością na poziomie chociażby głównego bohatera Oh! My Goddess! Wyobraźcie sobie wysokiego, mocno zbudowanego, czarnowłosego i wąsatego faceta, który na widok małej, słodkiej i głupiutkiej Tenmy rumieni się, odbiera mu mowę i przeżywa wewnętrzne rozterki niczym niejeden bohater romantyczny. Kontrast tak absurdalny, że aż śmieszny. Wspominałem o bohaterze romantycznym, prawda? Zdarzały im się przemiany osobowości. Harima jest nie gorszy - tak dynamicznej postaci nie widziałem od dawien dawna. Z chuligana staje się nieszczęśliwym kochankiem, potem zaś wróżbitą, marynarzem, artystą (z nawrotami do nieszczęśliwego kochanka) - a to tylko parę przykładów. To niewątpliwie najbardziej udany i najbardziej charakterystyczny bohater serii, który wybija ją z tłumu innych romantycznych komedyjek.

Oczywiście w School Rumble istnieje nie tylko Harima. Oprócz niego pojawia się mnóstwo innych postaci. Zarozumiała panienka z dobrego domu - Eri Sawachika, znająca sztuki walki Mikoto Suou, młodsza (choć wyglądająca na znacznie starszą) siostra Tenmy - Yakumo, karateka Hanai Haruki, podrywacz (bezbłędnie oceniający rozmiar biustu płci pięknej) Kyosuke Imadori - to tylko kilkoro pojawiających się częściej bohaterów. Ich charaktery i relacje koleżeńsko-uczuciowe są przyczynkiem do niejednej zabawnej sytuacji. Na dobrą sprawę każdy z nich ma swoje „pięć minut” w serii. Co więcej, autorzy wprowadzają mnóstwo postaci epizodycznych, co jest posunięciem udanym - to nie teatr jednego, czy nawet kilku aktorów.

Grafika i animacja jak na komedię są przyzwoite. Pojawiają się efekty super-deformed, ale na szczęście nie są one natrętne. Fanserwis zaś utrzymuje się na rozsądnym poziomie. Istnieje, owszem (chociażby w odcinku z bohaterkami na plaży), ale do nachalności mu daleko. Opening i ending w pamięć zbytnio nie zapadają.

Dodał: user
2016-12-06 07:12
Seed'ów: 64
Leecher'ów: 394
Dostęp do plików i niektórych części serwisu jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników!
Zarejestruj się w minutę TUTAJ. Całkowicie za darmo i szybko! Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!

Podobne torrenty

Back » » Torrent: SchoolRumble2nd 26 Your-Mom B4B615CA mkv